64

معرفی نرم افزار Microsoft Project Honolulu

هونولولو نام پایتخت جزایر هاوایی و بزرگترین بندر هاوایی است،  که موقعیت گردشگری منحصربفردی دارد.
اما شرکت مایکروسافت این نام را برای یکی از نرم افزار های جدید خود در نظر گرفته !

این نرم افزار یک ابزار مدیریتی تحت وب می باشد که به Windows Azure وابستگی ندارد. Honolulu  به مدیران شبکه دسترسی کامل به تمام ساختار سرور را می دهد و برای شبکه هایی که به صورت خصوصی هستند و دسترسی به اینترنت ندارند گزینه مناسبی می باشد.

Honolulu  یک کنسول مدیریتی تکامل یافته مانند به Server Manager  و MMC میباشد. در واقع این نرم افزار مکمل System Center و Operation Management می باشد.

 Honolulu  چگونه کار میکند؟

این برنامه در مرورگر اجرا میشود و مدیریت ویندوز های ۲۰۱۶ ، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۲ R2 را انجام میدهد. Gateway کنسول مدیریت بر روی ویندوز ۲۰۱۶ یا ویندوز ۱۰ نصب میگردد و با استفاده از PowerShell  و WMI کار میکند. برنامه و gateway یک فایل .msi بسیار سبک میباشد که میتوایند از این لینک دانلود کنید : https://aka.ms/HonoluluDownload

با تنظیم نمودن DNS و Firewall میتوانید از اینترنت هم به Honolulu دسترسی داشته باشید و به شما این امکان را میدهد با استفاده از مروگرهای Edge وChrome ( سازگار بودن سایر مرورگرها تست نشده است) به سرورهای خود وصل شده و مدیریت آنها را انجام دهید.

Microsft honolulu

Honolulu چه کاری انجام می دهد؟

  • راحتی مدیریت سرورها :

این نرم افزار کار چندین نرم افزار متفرقه را در یک کنسول به صورت ساده انجام میدهد و به جای انتقال بین نرم افزار های مدیریت متفاوت دید کلی سرورهای خود را داشته باشید. در آینده سیستم Honolulu از قابلیت های مدیریتی گسترده تر پشتیبانی خواهد نمود.

  • دیدن ساختار مرکر داده در یک نگاه :

با استفاده از Honolulu شما میتوانید به تمامی قسمت های مهم ساختار خود شامل ویندوز سرور و Hyper-V نسخه های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۲ وصل شوید و  مدیریت سرورها ، ماشین های مجازی و زیر ساخت های یکپارچه مایکروسافت را انجام دهید.

  • ابزارهای شناخته شده با شکلی متفاوت :

این نرم افزار وظایف تمامی ابزارهای پایه مورد استفاده از قبیل Firewall ، Certificate manager ، Windows Update و File Explorer  را در یک کنسول مدیریتی انجام می دهد.

شکل زیر سیستم عامل هایی که از این نرم افزار پشتیبانی می کنند را نشان می دهد:

Microsoft honolulu

در زیر نمایی از برنامه Honolulu  مشاهده می فرمایید :

Microsoft Honolulu